Inquiry
Form loading...
03/03

приказ на производотповеќе производи

ТОПЛИ ПРОИЗВОДИ

Приказ на производот

0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири252627282930313233343536373839404142
0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири252627282930313233343536373839404142
0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири252627282930313233343536373839404142
0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири252627282930313233343536373839404142
0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири252627282930313233343536373839404142
ЗА НАС
ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

За нас

Тангшан Женксианг меѓународна трговија копродукции, Ltd.

Tangshan Zhenxiang International Trade Co., Ltd. е подружница на Tianjin Zhenxiang Group. Групацијата Tianjin Zhenxiang инвестираше повеќе од 700 милиони јуани, со градежна површина од 62.839 квадратни метри. Аплициран е за патент. Со 19-годишно извозно искуство, таа произведува и дизајнира преклопливи куќички за повеќе од 50 земји, а нејзините производи се продадени на повеќе од 300.000 клиенти.
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
65a8e91mia
126 +
700 милиони јуани
11311 година +
62.839 квадратни метри
3 +
19 години искуство во извозот
52500 +
Повеќе од 300.000 клиенти.
65a9df818e
65a9df8aey
65a9df8y4p
65a9df8blh

АЈДЕ ЈА НАШАТА ПОПУЛАРНА СТУДИЈА НА СЛУЧАЈ

ВЕСТИВести и информации

Изградбата на куќа и контејнерска куќа не е поисплатлива

2024-06-17

Изградбата на дом е значајна инвестиција, и во време и во пари. Меѓутоа, како што алтернативните опции за домување, како што се домовите за транспорт со контејнери, стануваат се попопуларни, многу луѓе размислуваат за поисплатливи алтернативи. Контејнерските домови, направени од пренаменети транспортни контејнери, привлекуваат внимание поради нивната достапност и одржливост. Ајде да го истражиме потенцијалот на домовите за транспорт со контејнери како економично решение за домување.

Изградбата на куќа и контејнерска куќа не е поисплатлива

Колку долго ќе траат Expandable Tiny Homes

2024-06-17

Проширливите мали домови станаа популарна опција за домување за оние кои бараат минималистички и одржлив начин на живот. Овие иновативни живеалишта нудат флексибилност на проширување и склучување договори за да се задоволат променливите потреби на нивните станари. Сепак, многу луѓе се прашуваат за долговечноста на овие мали куќи што се прошируваат и колку долго може да се очекува да траат.

Колку долго ќе траат Expandable Tiny Homes

Се продава куќа со преклопен контејнер: модерно решение за одржливо живеење

2024-06-11

Во последниве години, концептот на одржливо живеење доби значителна привлечност, со повеќе луѓе кои бараат еколошки и економични решенија за домување. Едно такво иновативно решение кое го бранува пазарот на недвижности е куќата со преклопен контејнер. Овие модуларни домови нудат уникатен спој на функционалност, достапност и одржливост, што ги прави атрактивна опција за поединци кои сакаат да го прифатат минималистичкиот начин на живот.

Се продава куќа со преклопен контејнер: модерно решение за одржливо живеење

Која е разликата помеѓу модуларна куќа и монтажна куќа

2024-05-27

Модуларни куќи имонтажни куќи и двете се иновативни решенија во градежната индустрија, кои нудат бројни придобивки во однос на традиционалните домови изградени на локација. Додека овие термини често се користат наизменично, постојат различни разлики помеѓу двата методи на градење.

Која е разликата помеѓу модуларна куќа и монтажна куќа

Зошто да користите преносливи куќи

2024-05-15

Преносливите куќи, познати и како мали домови, се здобија со популарност во последниве години поради нивната достапност и разноврсност. Овие компактни живеалишта нудат економично решение за домување за поединци и семејства кои сакаат да ја намалат големината или да живеат поминималистички начин на живот. Но, зошто треба да се размислува за користење на пренослива куќа?

Зошто да користите преносливи куќи

Подемот на малите домови: растечки тренд на домување

2024-05-08

Употребата намали домови (исто така познат како мини куќи или канцелариски мешунки) стана сè попопуларен во последниве години. Овие мали, компактни структури нудат низа предности и можат да се користат за различни цели.

Подемот на малите домови: растечки тренд на домување

Зошто се повеќе и повеќе луѓе избираат мали домови сега

2024-05-08

Во современото општество, како што урбанизацијата се забрзува и прашањата за животната средина стануваат поизразени, луѓето се повеќе се свртуваат кон поедноставни, поеколошки и поекономични опции за домување. Во овој тренд, малите домови се појавија како многу баран избор за домување, кој плени со својот уникатен шарм и практичност.

Зошто се повеќе и повеќе луѓе избираат мали домови сега

Куќи со контејнери со можност за проширување од 20 стапки во кои уредите може да се конфигурираат внатре

2024-05-06

Во царството на модерната архитектура и решенијата за одржливо живеење, куќата со контејнери со должина од 20 метри се истакнува како светилник на иновации и приспособливост. Комбинирајќи ја робусноста на транспортните контејнери со генијалниот дизајн, овие структури нудат разновидно решение за различни потреби за домување, од привремени засолништа до постојани резиденции, канцеларии, па дури и комерцијални простори.

Куќи со контејнери со можност за проширување од 20 стапки во кои уредите може да се конфигурираат внатре

Кои се предностите на преклопните куќички со контејнери

2024-05-06

Во денешниот свет, побарувачката за станови постојано расте, додека потребата за одржливост и флексибилност станува сè поизразена. Во овој контекст, куќата на преклопен контејнер се појави како иновативно решение за домување, комбинирајќи повеќе предности како што се еколошка пријатност, економичност и флексибилност.

Кои се предностите на преклопните куќички со контејнери

Истражување на поморскиот пат: Подемот и влијанието на контејнерите за поморски превоз

2024-04-25

Со континуираниот развој и проширување на глобалната трговија, поморскиот транспорт игра клучна улога како еден од главните светски методи на трговски транспорт. Во овој процес, подемот на технологијата за контејнери за поморски превоз се смета за револуција во историјата на трговијата. Оваа статија ќе ги истражи појавата, развојот и влијанието на поморските бродски контејнери врз глобалната трговија и економијата.

Истражување на поморскиот пат: Подемот и влијанието на контејнерите за поморски превоз
0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири25262728

Зошто се вика Portable Office

2024-06-17

Преносливата канцеларија е практично и флексибилно решение за професионалци кои треба да работат во движење. Обично вклучува лаптоп, паметен телефон и други основни алатки кои им овозможуваат на поединците да работат од која било локација. Но, зошто се нарекува пренослива канцеларија?

Зошто се вика Portable Office

Дали приколката е исто што и караванот?

2024-05-31

Кога станува збор за мобилни домови, термините „приколка“ и „караван“ често се користат наизменично, што доведува до конфузија околу тоа дали тие се однесуваат на истото. Во реалноста, иако и двете се типови на рекреативни возила (RV) кои се користат за патување и привремено живеење, постојат некои клучни разлики помеѓу двете.

Дали приколката е исто што и караванот?

На што треба да внимавам кога купувам RV

2024-05-27

Кога станува збор за купување на RV, треба да се земат предвид неколку важни фактори, особено кога се гледаат приколки за патување. Приколките за патување се популарен избор за многу љубители на RV поради нивната разновидност и практичност. Сепак, пред да купите, има неколку клучни работи на кои треба да обрнете внимание кога купувате приколка за патување.

 

На што треба да внимавам кога купувам RV

Како да купите евтин префабрикуван дом

2024-05-27

Дали сонувате да поседувате свој мал дом, но сте загрижени за трошоците? Изградбата на евтина мала куќа не само што е возможна, туку може да биде и наградувачки и исполнет проект. Со зголемената популарност на малите домови и мини куќи, се повеќе луѓе бараат пристапни начини да создадат свои пријатни и одржливи простори за живеење. Ако сте спремни да направите скок во живеење во мала куќа, еве неколку совети како да изградите евтина мала куќа.

 

Како да купите евтин префабрикуван дом

Која е приближната цена за купување на мала монтажна куќа

2024-05-15

Во последниве години, концептот на транспортни куќи со контејнери и кул мали домови доби огромна привлечност на пазарот на недвижности. Овие иновативни и одржливи простори за живеење ја доловуваат имагинацијата на луѓето кои бараат прифатливи и еколошки решенија за домување. Привлечноста на домовите за транспорт со контејнери и кул малите куќи лежи во нивниот уникатен дизајн, економичноста и минималното влијание врз животната средина.

Која е приближната цена за купување на мала монтажна куќа

Кои се придобивките од монтажните станови за одржлив развој

2024-03-29

Познати и како монтажни куќи, добиваат популарност како опција за одржливо домување која нуди бројни еколошки придобивки. Овие домови се изградени надвор од локацијата во контролирани фабрички средини со користење еколошки материјали и енергетски ефикасни системи, што ги прави атрактивен избор за еколошки свесни сопственици на куќи.

Кои се придобивките од монтажните станови за одржлив развој

Кои се причините за популарноста на монтажните куќи

2024-03-29

Монтажните куќи, скратени за монтажни куќи, се појавија како модерно и ефикасно решение за домување кое ја револуционизира градежната индустрија. Овие домови се градат надвор од локацијата во контролирани фабрички средини, со склопени различни компоненти и потоа транспортирани до крајната локација за инсталација.

Кои се причините за популарноста на монтажните куќи

На кое поле важи преклопната куќа?

2024-03-29

Куќите на преклопување еволуираа од концептуална идеја во практична реалност, нудејќи разновидно и иновативно решение за домување за различни апликации. Овие структури, познати и како склопливи или преносливи куќи, претрпеа значителен напредок во дизајнот, материјалите и технологијата за да ги задоволат потребите на модерното живеење кои се развиваат.

На кое поле важи преклопната куќа?

Како може монтажните куќи да бидат достапни

2024-03-29

Достапните монтажни куќи го револуционизираат пазарот на домување, нудејќи практично и исплатливо решение за растечката побарувачка за прифатливи станови. Овие префабрикувани домови, изградени во контролирани фабрички поставки и собрани на лице место, обезбедуваат ефикасна и приспособлива алтернатива на традиционалните методи на градба.

Како може монтажните куќи да бидат достапни

Во какви луѓе се живее во слатки мали куќи

2024-03-29

Слатки мали куќички ја доловуваат фантазијата со нивната преслатка надворешност и пријатна внатрешност, докажувајќи дека малите простори можат да бидат и шармантни и функционални. Овие станови со големина на половина литар нудат прекрасен спој на стил, удобност и практичност, што ги прави привлечен избор за оние кои бараат минималистички и одржлив начин на живот.

Во какви луѓе се живее во слатки мали куќи
0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири25262728